055/7832 777 | 0902 990 948

LABAŠ -VIAC AKO VEĽKOOBCHOD

 

LABAŠ – VIAC AKO VEĽKOOBCHOD

 

Spoločnosť Labaš s.r.o.vznikla v roku 1992. Z malého projektu ambiciózneho zakladateľa Miroslava Labaša, ktorý je dodnes konateľom spoločnosti, vyrástla rešpektovaná firma a najväčší slovenský veľkoobchod s potravinami. Hlavným zameraním spoločnosti je prevádzkovanie veľkoobchodu potravín a cash&carry predajne v Košiciach, prevádzkovanie vlastných supermarketov pod značkou Fresh Plus a prenájom obchodných centier a obchodných priestorov.

Nie je náhoda, že názov spoločnosti nesie meno jej zakladateľa. Jeho hodnoty sú pevne zakorenené vo firemnej kultúre tejto rodinnej firmy, odzrkadľujú aj zameranie sortimentu, ktorý ponúka pre viac ako 2200 aktívnych odberateľov. V aktuálnej ponuke nájdete stále širšie portfólio zdravších potravín, sortiment od slovenských výrobcov, farmárske potraviny, široký výber BIO výrobkov, DIA výrobkov a bezlaktózové či bezlepkové potraviny. Túto ponuku dopĺňa čerstvé ovocie a zelenina, pečivo a čerstvého mäsa s priamym závozom na naše predajne Fresh Plus.  

Viac ako 1400 zamestnancov sa stará o servis a pohodlie zákazníkov, nepretržite počas celého roka. Personál je vždy pripravený poradiť a pomôcť v duchu hesla „nájdeš, čo hľadáš“. V priestoroch tohto veľkoobchodu, na ploche viac ako 30tis. m2, nájdete viac ako 9000 tovarových položiek, moderný sklad na chladené a mrazené výrobky či unikátnu vzorkovú predajňu. Denne vyskladnia viac ako 50tis položiek a na ceste k zákazníkom je tak viac ako 60 aut s logom Labaš.

Aj keď má spoločnosť Labaš najväčšie pokrytie na východe Slovenska, neznamená to, že sa zameriava len na tento región. Práve naopak. Svojimi službami pokrýva už dnes celé Slovensko a do ich prekladísk, ktoré sú v Nitre, Trenčíne, Lučenci a Martine, smerujú denne kamióny s objednanými produktami, aby aj zákazníci na druhej strane republiky mali svoj tovar 5x do týždňa. A objednať si ho môžu z pohodlia domova či kancelárie cez eshop a tovar vám doručia priamo na prevádzku.

Počet dodávateľov a odberateľov neustále narastá a tiež je už bežnou praxou, že každý rok pribudne do veľkej rodiny Labaš minimálne jeden supermarket Fresh Plus. Tento koncept rešpektuje najnovšie trendy nielen v ponuke sortimentu, ale aj v dizajne, moderných technológiách či službách pre zákazníka. Predajňa otvorená v roku 2017 dokonca získala ocenenie Múza Merkúra za najlepší branding predajne.

Spoločnosť Labaš to však nie sú len potraviny, prevádzkovanie či prenájmy. Ako jedna z popredných firiem celého regiónu, podporuje desiatky organizácií, ktoré pomáhajú chorým deťom, ľuďom v núdzi či ľuďom bez domova. Tiež sponzorujú športové akcie, ktoré súvisia so zdravým životným štýlom, ktorý firma presadzuje. Ku všetkému, čo u Labaša robia, pristupuje vedenie maximálne zodpovedne a odhodlane. Možno aj preto tu nájdete klimatizované skrinky v zamestnaneckých šatniach, samospádové regály v nových častiach skladu či nový samonakupovací systém Joya, ktorý je po úspešnom teste, už na prvých predajniach Fresh Plus.

Spoločnosť Labaš je stelesnením úspešného príbehu podnikateľa, ktorý veril svojmu snu a pre jeho dosiahnutie dokázal presvedčiť takmer celú rodinu, aby mu na tejto ceste pomáhala. Dnes, po dvoch dekádach, firma úspešne rastie a to nielen vo veľkoobchode, ale aj v potravinárskom maloobchode a je pripravená na ďalšiu expanziu.

 

Autor: Mária Sándorová