055/7832 777 | 0902 990 948

Rubrika Zdola hore - Martin Meszerod

 

Zdola hore

 

Nová rubrika, ktorú sme si pre vás pripravili, prinesie pravidelné príbehy a názory zamestnancov, ktorí sa počas svojej kariéry u nás vypracovali na tie najvyššie pozície.

Prvý, ktorého si takto predstavíme je náš kolega p. Martin Meszerod, ktorý u nás začal pracovať pred 23 rokmi na pozícii skladníka a závozníka. Počas svojej naozaj dlhej kariéry mal možnosť pozorovať prerod malej firmy na veľkú spoločnosť. Ako sám tvrdí, v čase začiatku jeho kariéry robil každý zamestnanec všetko, čo bolo potrebné.

Svojou šikovnosťou sa prepracoval od chystania tovaru cez zástupcu, vedúceho skladu, nákupcu tovaru či obchodného manažéra vtedajších predajní Bala, až na pozíciu obchodného riaditeľa. Dnes sú obsahom jeho práce kľúčové činnosti, ktoré zabezpečujú spokojnosť nielen veľkoobchodných, ale aj konečných zákazníkov. Zaoberá sa tiež zvyšovaním kvality zloženia predávaných produktov s ohľadom na naše zdravie a životné prostredie, rozširovaním sortimentu o lokálne či farmárske produkty a je zodpovedný za udržiavanie konkurencieschopnosti žiadaného tovaru v čo najnižších cenách.

S úsmevom spomína na svoj prvý zážitok spojený s firmou Labaš, kedy sa pri prvom vstupe do budovy opýtal náhodného okoloidúceho, či by sa preňho v spoločnosti nenašla nejaká práca. Úsmevné na tom je, že týmto okoloidúcim bol sám konateľ, Miroslav Labaš. :)

 

Všetkým, ktorí by chceli nasledovať jeho úspešný príbeh odkazuje: „Manažér by mal mať v prvom rade chuť pracovať, učiť sa a nebáť sa nových výziev. Musí byť tiež dôsledný a rozvážny.“