055/7832 777 | 0902 990 948

Zdola hore - Martin Ladičkovský

 

Zdola hore

 

Ďalší z príbehov o úspechu našich zamestnancov v rubrike Zdola hore bude venovaný kolegovi Martinovi Ladičkovskému, ktorý aktuálne pôsobí na poste riaditeľa kontroly kvality.

Svoju profesionálnu kariéru spojil s VO Labaš v roku 2015, kedy nastúpil na pozíciu zástupcu manažéra logistiky. Náplňou jeho činnosti bolo riadenie logistických procesov vo veľkoobchodnom sklade tak, aby bol dodržaný rozvojový plán. Okrem toho na seba prevzal zodpovednosť za optimálny počet pracovníkov a tiež ich hodnotenie.

Po troch rokoch usilovnej práce na tejto pozícii dostal možnosť kariérneho postupu na post riaditeľa kvality. Keď sme sa pýtali, čo mu dopomohlo k tomuto povýšeniu, s úsmevom odpovedal: „Predpokladám, že to boli moje schopnosti, ale samozrejme, niekedy treba byť aj v správnom čase na správnom mieste a využiť šancu. 😊“ Po nástupe na novú pozíciu sa začal naplno venovať riadeniu divízie kontroly a kvality. Dnes je jeho náplňou práce školenie nových zamestnancov, ich ďalšie vzdelávanie a kontrola procesov v rámci veľkoobchodu a maloobchodu. Martin je zväčša konečnou stanicou všetkých podnetov a sťažností našich zákazníkov či zamestnancov, ktoré vždy ochotne vyrieši a zistené nedostatky odstráni.

Ako sám vraví: Jednotlivé pozície ma naučili pracovať s ľuďmi, hodnotiť zamestnancov podľa ich produktivity a štatistík, nie podľa sympatií.“

Prvé, čo ho po nástupe do nášho kolektívu prekvapilo, bola vraj veľkosť celej spoločnosti Labaš. Zaujímavé bolo, podľa slov pána Ladičkovského, aj niekoľkotýždňové zaúčanie sa na všetky pracovné pozície vo veľkoobchodnom sklade, ktorým si prešiel hneď v úvode svojej pracovnej kariéry. Počas tohto školenia absolvoval nielen príjem, chystanie a balenie tovaru, ale aj jeho následný rozvoz zákazníkom.

Sám tvrdí, že medzi vlastnosti úspešného manažéra patrí najmä schopnosť hodnotiť veci a ľudí objektívne. Na základe toho sa potom dokáže správne rozhodovať. Dobrý manažér by mal rozmýšľať komplexne, byť konštruktívny a mať víziu. Mal by tiež vedieť vybrať správnych ľudí do tímu, viesť a učiť ich k samostatnosti a zodpovednosti.

A čo odkazuje ostatným, ktorí by radi nasledovali jeho príbeh? „Nevzdávajte sa, učte sa neustále nové veci, buďte pozitívne a prozákaznícky naladení.“