História

Veľkoobchod Labaš, s.r.o.

Veľkoobchod Labaš je dnes najväčším domácim veľkoobchodom s potravinami na Slovensku. Z metropoly východného Slovenska, z Košíc, ročne zásobuje viac ako 3500 jedinečných zákazníkov po celej krajine, ale vyváža aj do iných krajín v rámci EU a USA.

Za celým príbehom stojí jeden muž, Miroslav Labaš, ktorý svoje podnikanie začínal v garáži rodinného domu v roku 1993. Rozhodnutie podnikať ho sprevádzalo celý život. Skúsenosti s vedením obchodu si vyskúšal ako vedúci predajne v Myslave, neskôr ako vedúci v predajni na Ťahanovciach a nákupca tovaru v súkromnej firme.

Prvotný sortiment, ktorý sa Miroslav Labaš rozhodol ponúkať boli oriešky, káva, čaj a koreniny. V roku 1998 sa spoločnosť kvôli zmene účtovníctva pretransformovala na s.r.o. „Garážový sklad“ je dnes už minulosťou, spoločnosť sa presťahovala do priestorov bývalých textilných závodov na Textilnej 1 v Košiciach, kde sídli dodnes. Prvotné priestory boli postupne rozšírené o úsek chladených a mrazených produktov.

Okrem veľkoobchodu spoločnosť od roku 2003 pôsobí aj vo sfére maloobchodu, kde predajnú sieť tvorí dnešných 34 vlastných predajní FRESH Plus, v ktorých zákazníci môžu nájsť viac ako 8000 produktov. Okrem vlastných predajní bola konateľom spoločnosti Labaš, Miroslavom Labašom založená partnerská spoločnosť, Potraviny FRESH s.r.o., ktorá združuje pod značkou FRESH ďalších, vyše 600 franchisových maloobchodníkov.

Spoločnosť od svojho založenia nezaznamenala jediný rok s poklesom celkových tržieb, dokonca ani počas krízy v rokoch 2008 / 2009.

Spoločnosť od založenia nezažila jediný rok pokles celkových tržieb a rastovú stratégiu plánuje udržať aj naďalej...

1993

1993

Vznik spoločnosti v rodičovskej garáži Labašovcov.

1998

1998

Transformácia na s.r.o. a postupné rozširovanie predávaného sortimentu Spoločnosť svoje pôsobenie neskôr presunula do priestorov bývalých textilných závodov na aktuálnu adresu Textilná 1.

2003

2003

Vstup do maloobchodu v podobe vlastnej maloobchodnej predajne, ktorá bola v Košiciach. Ich počet sa postupne zvyšoval, predovšetkým v KE, ale aj v okolitých mestách ako Sečovce, Michalovce, Prešov, Gelnica, Plešivec a najnovší prírastok je v meste Spišská Nová Ves.

2010

2010

Súčasne počas rastu maloobchodu založil konateľ spoločnosti p. Labaš Miroslav partnerskú spoločnost Potraviny FRESH, ktorá spája maloobchodníkov s predajňami potravín pod jednou značkou FRESH, čím ešte viac previazal spoločnosť Labaš s maloobchodným segmentom po celom Slovensku.

Skladové priestory sa postupne rozšírili o sklad chladených a mrazených produktov.