Blog

Aktuality o spoločnosti

Deň zdravia 2021

V piatok 17.09.2021 sa na našej centrále uskutočnil Deň zdravia s Union zdravotnou poisťovňou. Vedeli ste, že deň zdravia má aj svoj medzinárodný sviatok? Slávi sa 07. apríla a my v Labaši, sme ho oslávili trochu s oneskorením, ale predsa.

September je mesiacom, kedy naše zdravie začína preverovať chladnejšie počasie. Mnohých v tomto období začínajú trápiť nádchy, chrípky a iné imunitné ochorenia. Preto sme sa rozhodli, osláviť deň zdravia v začínajúcom jesennom období.

Naše personálne oddelenie spolu so zamestnancami Union zdravotnej poisťovne si pre nás pripravili zaujímavý a predovšetkým zdravý program. Vyberali sme si z rôznych meraní hladín cholesterolu, kyseliny močovej, hemoglobínu a glukózy. Cieľom meraní bolo ukázať nám, že prevencia je kľúčová. Vedeli ste, že napríklad zvýšená hladina cholesterolu v krvi je jedným z rizikových faktorov rozvoja srdcovo-cievnych ochorení, infarktu alebo mozgovej mŕtvice? Merania, ktoré sa uskutočnili z kvapky krvi netrvali viac ako 5 minút a ukázali nám, ktoré hladiny máme v norme, a ktoré naopak nie. Každý z merania odchádzal s cennými radami, ako zlepšiť svoju životosprávu, aby sa namerané hodnoty zlepšili, a aby sme sa zdravotne cítili lepšie.

Na ďalšom stanovišti sme si zas mohli nechať zmerať krvný tlak, telesný tuk a BMI index.

Súčasťou Dňa zdravia boli aj ďalšie sprievodné aktivity ako diagnostika srdca, EKG vyšetrenie. screening aktuálneho zdravotného stavu Kvantovou metódou, nelineárna systémová analýza a meranie energetiky organizmu. Po jednotlivých vyšetreniach prebiehala konzultácia, ktorá nám pomohla bližšie sa zorientovať a pochopiť jednotlivé výsledky.

Bonusom bola ochutnávka 100% ovocných a zeleninových štiav a sušeného ovocia.

Jednotlivých meraní sa spolu zúčastnilo 42 zamestnancov a tento veľký záujem nám len potvrdil, že zdravie je pre všetkých z nás prioritou. Veríme, že sme prvým ročníkom Dňa zdravia zaviedli novú tradíciu, ktorú budeme opakovať každý rok. Tak veľa zdravia všetkým.


Deň zdravia 2021

Zoznam článkov