Blog

Aktuality o spoločnosti

Deň zdravia 2022

V nadväznosti na Svetový deň zdravia, ktorý pripadá na 07.04. sa v našej spoločnosti 29.04. uskutočnil u kolegov obľúbený, Deň zdravia.

V spolupráci s Union zdravotnou poisťovňou si pre nás naše personálne oddelenie pripravilo zaujímavé a predovšetkým zdravé aktivity.

Deň zdravia sme začali cvičením SM systému pod dohľadom fyzioterapeuta. Pri SM systéme sa jedná predovšetkým o stabilizáciu a mobilizáciu chrbtice. Problémy s chrbticou, držaním tela a bolesťami chrbta sú problémom, ktorý úzko súvisí so síce pohodlným, ale pre ľudský organizmus nie práve optimálnym sedavým zamestnaním. Všetci určite priznáme, že sme v posledných rokoch spohodlneli a pohyb nám stále viac a viac chýba. Preto sme ocenili, že sme Deň zdravia mohli začať práve cvičením.

Na ďalších stanovištiach sme si mohli vyberať z rôznych meraní hladín cholesterolu, kyseliny močovej, hemoglobínu a glukózy. Cieľom meraní bolo ukázať, že pre zdravie je kľúčová práve prevencia. Je dobré zistiť, ktoré hodnoty sú hraničné a kedy by sme problém mali začať bližšie riešiť. Merania sa uskutočnili z kvapky krvi, takže sme to všetci statočne zvládli. Aj tí, ktorí pohľad na krv neznášajú najlepšie.

Na ďalšom stanovišti sme si nechali zmerať BMI Index, krvný tlak či telesný tuk.

Súčasťou programu boli aj ďalšie sprievodné aktivity ako screening aktuálneho zdravotného stavu Kvantovou metódou. Analýza trvala len 1 minútu pričom vyhodnotila náš celkový zdravotný stav, funkciu jednotlivých orgánov a hladinu vitamínov, minerálov a stopových prvkov v našom organizme.

Všetkých náš potešila ochutnávka 100% ovocných štiav priamo od výrobcu. Ten nám predstavil rôzne kombinácie chutí, ktoré nám dopoludnia príjemne pošteklili chuťové poháriky.

Na poslednom stanovišti nám skúsení záchranári poskytli základné informácie z kurzu prvej pomoci. Vedeli ste, že dôležité vedomosti z kurzu prvej pomoci by ste si mali po 4 rokoch opäť zopakovať? Štatistiky dokonca hovoria, že len 5 – 10 % obyvateľov krajín strednej Európy dokáže podať prvú pomoc. Možno si poviete, že poskytnúť prvú pomoc je povinnosťou záchranárov, avšak častokrát je priemerný čas príjazdu zdravotnej služby k miestu nehody aj 20 min. O živote však často rozhodujú sekundy, preto by sme mali vedieť pomôcť ešte do príchodu záchranárov a to rýchlo a správne.

Tohtoročný deň zdravia bol druhým ročníkom, preto sme radi, že sa nám po úspešnom prvom ročníku podarilo zaviesť do našej pracovnej rutiny zdravú aktivitu. Dňa zdravia sa spolu zúčastnilo 30 kolegov a všetci budeme určite súhlasiť, že sa tešíme na ďalší ročník. :-)

Deň zdravia 2022

Zoznam článkov