Blog

Aktuality o spoločnosti

Zdola hore - Zuzana Kissová

Zuzka Kissová nastúpila do spoločnosti Labaš v septembri 2016 na pozíciu asistentky riaditeľky maloobchodu. Ako sama tvrdí, bola to pre ňu výzva pôsobiť v tak veľkej spoločnosti, no zároveň sa tešila na prácu s ľuďmi. Spomína tiež na to, ako niekoľko dní pred jej nástupom, prišla do spoločnosti aj jej priama nadriadená, riaditeľka maloobchodu, p. Rozumová, s ktorou si od začiatku povahovo sadli. Po postupnej aklimatizácii bolo jej hlavným cieľom zodpovedné riešenie všetkých pridelených úloh. K najdôležitejším patrilo otváranie nových FRESH predajní, činnosti súvisiace s vtedajšími 26 maloobchodmi. Toto obdobie v nej dnes už vzbudzuje iba úsmevné spomienky, vtedy však mala pocit, že jej všetko prerastá cez hlavu. Aj napriek tomu sa snažila vo všetkom udržiavať systém a nepoľaviť.

Na svoj prvý úsmevný zážitok v spoločnosti Labaš spomína na situáciu, kedy absolvovala štyri kolá pohovorov, po ktorých ju výkonný riaditeľ poslal opaľovať sa k rampe, kým bude rozhodnuté o jej výsledku. Na tieto zaujímavé a vtipné situácie vraj spomína dodnes.

Po dva a pol roku pôsobenia na tejto pozícii mala potrebu sa niekam posunúť. Nasledovala návšteva personálnej riaditeľky, ktorá ochotne začala vyhľadávať nové možnosti. Zuzka síce nemala jasnú víziu, no vedela, že chce zostať pôsobiť na maloobchode. To si však vyžadovalo skúsenosti s riadením ľudí na maloobchodnej prevádzke, ktoré jej chýbali. K nástupu na pozíciu zástupcu /vedúcej predajne, pred ktorou mala rešpekt, ju presvedčil priateľ. Po prijatí tejto výzvy pôsobila na dvoch košických predajniach a neskôr začiatkom leta, ako vedúca predajne v Prešove.

Čo Zuzku jednotlivé pozície naučili?

„Hlavne zodpovednosti. Naučila som sa pracovať s ľuďmi a zvládať čo funguje a čo naopak nefunguje. Vpred ma posúvali kolegovia, o ktorých som sa mohla kedykoľvek oprieť a vždy mi ochotne pomohli. Platilo to aj opačne, spoločne sme tak dosahovali lepšie výsledky. Radosť mi robili samozrejme aj spokojní zákazníci.“

K postupu jej pomohla hlavne cieľavedomosť. Na každej pracovnej pozícii, ktorou si v živote prešla, si vždy vedela nájsť pozitíva a ku všetkému pristupovala zodpovedne. Je jasné, že popri práci sa stávajú aj chyby. Aj Zuzka si týmto procesom prešla a práve to ju nakoplo ešte viac. Chcela dokázať sebe, aj ostatným, že na to má.

Čo si Zuzka váži na svojich zamestnancoch?

Na svojich zamestnancoch si Zuzka váži najmä ochotu pracovať. Dobrý zamestnanec by podľa nej mal pracovať minimálne tak, ako by to očakával on od svojich zamestnancov v prípade, že by mal svoju vlastnú firmu. Naopak, dobrý manažér by mal mať predovšetkým chuť učiť sa nové veci, nebáť sa nového a nepoznaného a čo je najdôležitejšie, mal by mať každý deň úsmev na tvári a pozitívne podporovať kolegov vo svojom okolí.

Nahliadnime trošku aj do súkromia

Vo svojom súkromí je Zuzka všestranne zameraný človek. Baví ju čokoľvek od lyžovania, ktorému sa venuje od malička, cez turistiku, cestovanie, až po výrobu dekoračných a darčekových predmetov. Okrem toho zbožňuje ázijskú kuchyňu. Lásku a šťastie dostáva od svojho priateľa a ich malého štvornohého maznáčika. V súčasnosti jej robí radosť dvojmesačná neterka a čoskoro aj synovec.

Aký má Zuzka vzťah k spoločnosti Labaš?

„Spoločnosť Labaš si veľmi vážim, konkrétne majiteľa p. Labaša, ako z niečoho tak malého dokázal spraviť košický unikát. Veľmi si vážim všetkých svojich nadriadených, ktorí sa ku mne od začiatku správali vždy milo a konajú s rozvahou a pokojom. Jeden úspešný riaditeľ spoločnosti Labaš mi raz povedal: “Človeku sa stane to, čoho sa bojí, že sa mu stane.“

Tým, ktorí by chceli nasledovať jej príbeh odkazuje: „Nevzdávajte sa a choďte za svojim snom. Nebojte sa možných chýb, ktoré vás stretnú, nebojte sa prísť za svojim nadriadeným a posunúť myšlienku svojho postupu. V živote sa držím hesla - Čo sa nespýtaš, to nemáš.”

Zdola hore - Zuzana Kissová

Zoznam článkov