Blog

Aktuality o spoločnosti

Zdola hore - Martin Labaš

V spoločnosti Labaš pôsobí už od čias štúdia na strednej škole, kedy po dovŕšení veku 15 rokov pracoval ako skladník, neskôr ako brigádnik na rampe. Reč je o našom kolegovi, Martinovi Labašovi, ktorý sa dokázal vypracovať z brigádnika až na pozíciu finančného riaditeľa našej spoločnosti.Po svojich brigádnických začiatkoch sa počas vysokej školy presunul na oddelenie tabaku, kde pravidelne chystal tovar pre zákazníkov. Nasledoval prestup na reklamné oddelenie v rámci výpomoci, zastupovanie na rôznorodých pozíciách od ekonomických až po skladové. Nakoľko trávil takmer každú voľnú chvíľu mimo školy v spoločnosti Labaš, na vlastnej koži si vyskúšal prácu na takmer dvadsiatich pracovných pozíciách. Pravdepodobne má v tomto u nás prvenstvo.

Po skončení vysokej školy nastalo pre Martina ešte dynamickejšie obdobie, počas ktorého pôsobil na nákupnom a obchodnom oddelení a po dobu pol roka zastupoval tiež miesto manažéra pre mäsové výrobky, ktorý z firmy náhle odišiel. Po zvládnutí oboch pracovných pozícií naraz dostal ponuku pôsobiť vo firme ako finančný manažér, z ktorej po roku obsadil stoličku finančného riaditeľa, kde aktuálne pôsobí dodnes.

Sám priznáva, že ho jednotlivé pozície naučili najmä pozitívnemu vzťahu k práci. Snažil sa vždy pracovať tak, aby bol s výsledkami svojej práce spokojný a nemusel sa za seba hanbiť. Práca ho tiež naučila neuspokojiť sa a neustále sa snažiť posúvať vpred. Niekedy to síce nevyjde podľa predstáv, ale dôležité je pozerať sa na vývoj z dlhodobého hľadiska.

Ak vám napadlo, že mu k postupu dopomohlo práve jeho priezvisko, nie je to tak.

Za postupom na vyššie pozície podľa neho stála vysoká škola, ktorú úspešne ukončil a tiež to, že vedomosti z nej dokáže využiť pri svojej každodennej práci. Aj preto sa rozhodol urobiť si nadstavbu vysokej školy. Tvrdí, že je zaujímavejšie, keď si študent vie overiť teóriu hneď v praxi na pozícii, na ktorej pracuje. K úspešnému budovaniu kariéry dopomohla aj jeho dôslednosť pri plnení pracovných povinností a snaha zlepšiť fungovanie práce aj napriek tomu, že to bolo nad rámec pracovnej náplne. Preto si aj teraz cení všetky nové nápady, s ktorými zamestnanci prichádzajú. Aj z obyčajného rozhovoru na chodbe v sklade môže vzísť výborná myšlienka.

Dnes trávi Martin voľný čas popri práci najmä so svojou rodinou, rád športuje a medzi jeho koníčky patrí aj varenie. Veľa času si vyžaduje tiež spomínané štúdium na vysokej škole, ku ktorému sa opäť vrátil.

Na otázku, aké požiadavky by mal spĺňať dobrý zamestnanec odpovedal jasne:

„Podľa mňa by mal byť hlavne svedomitý a svojej práci dávať dostatočnú vážnosť. Tiež si veľmi vážim, ak sú zamestnanci úprimní a povedia vám, ako sa veci v skutočnosti majú. Takto sa dajú oveľa rýchlejšie a jednoduchšie riešiť problémy alebo konflikty, ktoré na každom pracovisku občas môžu vzniknúť. Tiež je dôležité vedieť si priznať chybu. Každý z nás je len človek, každý robí chyby a nie je dobré ísť v tomto smere hlavou proti múru.“

A čo odkazuje ostatným, ktorí by chceli nasledovať jeho príbeh?

„Na každej pracovnej pozícii je vraj čo zlepšovať. Ak máte ambíciu posúvať sa v kariére vpred, nebojte sa konzultovať dobré nápady so svojim nadriadeným. Tie totiž nerastú na strome a častokrát prichádzajú z miest, z ktorých by sme to nečakali a aj keď to niekedy nevyjde, je dôležité uvedomiť si, že život ide ďalej.“

Spoločnosť Labaš charakterizuje ako pomerne veľkú spoločnosť, no stále rodinnú firmu, ktorá si už roky razí cestu v konkurencii nadnárodných zahraničných reťazcov. Aj s pomocou všetkých svojich zamestnancov a zákazníkov má svoje silné a trvalé miesto na trhu.“

Martinovi za jeho snahu a spoľahlivú prácu ďakujeme a prajeme v budovaní kariéry všetko dobré!

Zdola hore - Martin Labaš

Zoznam článkov