Blog

Aktuality o spoločnosti

Testujeme plne elektrický Mercedes eActros

Automobilová doprava zažíva prechod zo spaľovacích motorov na alternatívny pohon nielen v oblasti osobných automobilov, ale aj tých nákladných. Preto sa veľkoobchod rozhodol spustiť skúšobný projekt zásobovania maloobchodných predajní FRESH a FRESH Plus plne elektrickým kamiónom Mercedes eActros.

Nie je nám jedno, v akom svete žijeme. Veríme, že aj svojim úsilím môžeme prispieť k znižovaniu uhlíkovej stopy. Ako jeden z najväčších zamestnávateľov na výhodnom Slovensku neustále hľadáme spôsoby, ako minimalizovať dopady nášho podnikania na životné prostredie. Preto pre nás budú tieto dni kľúčové. Naši vodiči budú v reálnej prevádzke testovať výkon vozidla a osvojovať si spôsoby jazdy na elektrickom eActros,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti LABAŠ s.r.o.

Sme hrdí, že testovanie alternatívneho zásobovania je ďalším krokom vpred - pre našu lepšiu budúcnosť.

Elektrický kamión je neporovnateľne tichší, čo skvalitňuje život obyvateľom husto obývaných sídlisk, v ktorých máme mnohé naše supermarkety. Skoré ranné zásobovanie ich tak vôbec neruší. Na tomto alternatívnom vozidle oceňujem predovšetkým komfort, moderný dizajn, ktorého súčasťou sú aj spätné zrkadlá v kamerovom systéme, adaptívny tempomat či senzory na snímanie mŕtvych uhlov. Najväčšou výhodou sú samozrejme takmer nulové emisie, preto som hrdý na to, že ako prvý zamestnanec spoločnosti testujem elektrický Mercedes. Prejazdiť v Košiciach celý deň na tomto vozidle je pre mňa veľká radosť,“ hovorí Janko Mikula, vodič našej spoločnosti.


Testujeme plne elektrický Mercedes eActros

Zoznam článkov