Blog

Aktuality o spoločnosti

Pomáhame útulkáčom

V piatok 06. augusta sme v rámci našej dlhoročnej pomoci navštívili občianske združenie Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov. Toto občianske združenie vzniklo v roku 2001 v Košiciach vďaka zanieteným dobrovoľníkom. Verili by ste, že v tom roku neexistoval žiaden útulok na východe Slovenska?

Od roku 2015 sa tak v útulku permanentne nachádza cca 200 psíkov a ďalších takmer 50 psíkov a mačičiek, ktoré má útulok v dočasných opaterách. Útulkáčom je poskytovaná komplexná veterinárna starostlivosť, odčervenie, vakcinovanie, čipovanie, kastrovanie ale aj náročné vyšetrenia a operácie.

V rámci možností sa dobrovoľníci snažia pomáhať zvieratkám aj mimo útulku. Jedná sa predovšetkým o psíkov bezdomovcov, ktorým občianske združenie pomáha s veterinármi ošetreniami, s kastráciou a krmivom. Útulok sa vyhýba mottu: „Milujem zvieratká ale neznášam ľudí“ a preto darovaním šatstva pomáha aj samotným bezdomovcom. Útulok sa tak drží skôr myšlienky: „Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž mu rád, i celému svetu.“

A práve táto myšlienka inšpirovala aj nás k pravidelnej pomoci. Síce útulkáčom nemôžeme poskytnúť to, čo potrebujú najviac – pokojný a láskavý domov, snažíme sa im aspoň krmivom spríjemniť častokrát ťažký osud.

Tentokrát sme zvolili granule a konzervy z našich privátnych značiek Fresh a Fresh Exclusive. Už pri vykladaní 150 kusov psích a mačacích dobrôt nás hlasno zdravila väčšina obyvateľov útulku, a tak sme im z jedného balíka dali rovno ochutnať. A musíme potvrdiť, že im chutilo. ????

Zamestnancov útulku sme sa pýtali, čo by ich nabudúce potešilo najviac. Zhodli sa na tom, že granule, konzervy a poprípade ryža chutia útulkáčom najviac.

Ako viete aj Vy pomôcť? Okrem finančných darov a krmiva útulkáčov poteší aj venčenie. Venčiť môžete prísť každý deň, okrem nedele. Venčenie je taktiež skvelým spôsobom, ako si overiť, či by sa Vaše deti, ktoré Vám pravidelne pripomínajú ich túžbu po domácom zvieratku, vedeli o psíka postarať. Preto túto aktivitu odporúčame aj rodinám v rámci letného programu.

Do pozornosti Vám dávame aj charitatívnu akciu, ktorú organizuje Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov. Piaty ročník charitatívneho Behu pre Labky sa uskutoční už 14.08.2021. Cieľom behu je predovšetkým užiť si deň plný športu, pričom celý výťažok zo štartovného bude použitý na pomoc opusteným a nechceným zvieratkám.

Pomáhame útulkáčom

Zoznam článkov