Blog

Aktuality o spoločnosti

Prvé tohtoročné darovanie krvi

Darovanie krvi je spôsob, akým môže takmer každý človek prispieť k záchrane ťažko chorého či raneného pacienta. Stať sa hrdinom neznamená, že musíme denne bojovať so zločinom. Darovaním krvi môžeme zachrániť životy tým, ktorí to potrebujú, a budeme tak navždy ich hrdinami.

Piatok 24.03.2023 bol pre našu spoločnosť dôležitým dňom. V tento deň sa konalo prvé tohtoročné darovanie krvi, ktoré pre zamestnancov organizujeme pravidelne už niekoľko rokov.

Tentokrát sa kolektívneho darovania krvi zúčastnilo 18 darcov. Ďakujeme každému z nich, že sa rozhodol prispieť k záchrane iného života, a že v sebe našiel odhodlanie a chuť stať sa darcom krvi.

Bez preháňania – darovať krv znamená darovať život. Je úžasné, že týmto jednoduchým spôsobom pomôžeme druhým ľuďom, a pritom nič nestratíme. Ak je človek zdravý, k náhrade krvi dôjde do pár hodín, ale hodnota krvi, ktorú poskytne, je neopísateľná.

Každý darca môže byť hrdý na svoje rozhodnutie, na ten skvelý pocit, že jeho krv pomôže iným ľuďom, ktorí by bez nej možno aj zomreli. Preto chceme poďakovať aj siedmim kolegom, ktorí na darovanie krvi prišli, ale žiaľ svoju krv nakoniec darovať nemohli. Príčiny bývajú rôzne ako napríklad nízka hladina hemoglobínu alebo predchádzajúce ochorenia.

Našim hrdinom ďakujeme a veríme, že sa pri ďalšom darovaní krvi stretneme vo väčšom počte.


Prvé tohtoročné darovanie krvi

Zoznam článkov