Blog

Aktuality o spoločnosti

Deň zdravia 2023

Aj deň zdravia oslavuje svoj medzinárodný sviatok, ktorý pripadá na 07. apríla. V našej spoločnosti sme deň zdravia oslávili v predstihu, akciou s rovnomenným názvom.

Počas akcie „Deň zdravia na pracovisku“ si pre nás naše personálne oddelenie spolu so zdravotnou poisťovňou Union pripravilo naozaj bohatý program, ktorého primárnym cieľom bolo zistiť našu aktuálnu zdravotnú kondíciu.

Jednotlivých meraní sa zúčastnilo 34 zamestnancov. Z toho 11 mužov a 23 žien. Vybrať sme si mohli medzi rôznymi meraniami. Najväčší záujem bol o meranie hladiny hemoglobínu v krvi, ktorého sa zúčastnilo 17 zamestnancov. Hemoglobín je červené krvné farbivo, ktoré sa skladá z bielkovín a železa. Je najdôležitejšou zložkou červených krviniek, pričom krvinkám umožňuje prenos vdychovaných plynov, hlavne kyslíka. Počet červených krviniek je v priemere 5,4 až 5,6 milióna na mikroliter krvi u mužov a 4,8 až 5 miliónov u žien. Za určitých okolností sa môže počet krviniek zvýšiť ale sme radi, že výsledky u väčšiny z nás boli v norme.

Ďalej sme si viacerí nechali zmerať krvný tlak. Tieto výsledky už neboli také pozitívne, ako pri meraní hemoglobínu. Väčšina z nás totiž vykazovala nižší krvný tlak. Dostali sme preto mnohé odporúčania ako s krvným tlakom bojovať. Jedným z nich, ktoré vieme urobiť hneď, je napiť sa. Na nízky tlak je dobré v priebehu dňa dostatočne piť, aby v cievach kolovali tekutiny a vytváral sa správny krvný tlak.

Ďalšie merania boli zamerané na telesný tuk, glukózu v krvi alebo kyselinu močovú.

Po meraniach sme mohli ochutnať čerstvé prírodné šťavy alebo si oddýchnuť pri masáži krčnej chrbtice od fyzioterapeuta.

Ďakujeme nášmu personálnemu oddeleniu a veríme, že túto akciu si zopakujeme opäť.


Deň zdravia 2023

Zoznam článkov