Blog

Všetky články

Ako sme darovali krv!

V piatok, 24.mája, navštívil priestory našej spoločnosti tím Národnej transfúznej služby (NTS), ktorý uskutočnil pre našich zamestnancov mobilný odber krvi.

Mobilné odbery sú pre NTS prínosné najmä kvôli vysokej účasti prvodarcov, ale aj zaneprázdnených ľudí, ktorí radi využijú príležitosť darovať krv v rámci pracovného dňa a priamo na pracovisku.

Mobilný odber medzi zamestnancami spoločnosti Labaš zhodnotila NTS ako veľmi úspešný, nakoľko mnoho zamestnancov darovalo krv prvýkrát a my veríme, že sa to bude na základe pozitívnej skúsenosti opakovať aj v budúcnosti. Opýtali sme sa darcov a zdravotníckeho personálu, aké pravidlá by mali pri odbere rešpektovať a čo ich k tejto šľachetnej činnosti priviedlo,

Ak sa chystáte darovať krv, je potrebné dodržiavať pitný režim nielen v deň odberu, ale aj deň predtým, nepožívať alkoholické nápoje a minimálne dve hodiny pre odberom nefajčiť.

Naša kolegyňa Martina, držiteľka zlatej plakety, ktorá prišla v piatok darovať krv presne 31.krát odporúča vypiť cviklovú šťavu a obohatiť stravu o jedlá z rýb. Martina, ktorá začala s darovaním krvi pre svoju babku, odkazuje všetkým, aby sa darovania krvi nebáli a pomohli ostatným, ktorí to naozaj potrebujú.

Medzi tých, ktorí sa mobilného odberu zúčastnili prvýkrát, patrili aj naši kolegovia Gabriela a Ľuboš. Gabriela privítala možnosť mobilného odberu aj napriek prvotnému strachu, ktorý sa však po chvíli pominul. Dokonca nám prezradila, že by bola ochotná darovať tiež krvnú plazmu alebo doštičky. Darovania krvi sa zúčastnil aj kolega Martin, ktorý síce nepatrí medzi pravidelných darcov, avšak tejto pri tejto príležitosti si povedal, že sa rád zúčastní. Ako sám prezradil, patrí medzi tzv. lenivých darcov, a preto by bol naozaj rád, ak by sa mobilné odbery v našej firme opakovali. Ak by sa takéto odbery opakovali, bol by ochotný darovať krv aj každý kvartál.Dokonca premýšľal aj nad darcovstvom krvnej plazmy, k čomu ho inšpiroval jeho kolega.

Je skvelé, že sme sa ako tím dokázali navzájom takto motivovať a inšpirovať, čo vo výsledku dalo veľmi krásne posolstvo vo forme pomoci tým, ktorí to potrebujú najviac.

Krv patrí medzi najvzácnejšie tekutiny, ktorej je stále nedostatok. Dobrý skutok v podobe pomoci druhým a možnosti zachrániť ľudské životy je na nezaplatenie a aj preto budeme mobilné odbery v našej firme určite opakovať. Veríme, že stále s väčšou účasťou.


Zdroj: https://www.freshobchod.sk/clanky/ako-sme-darovali-krv

Ako sme darovali krv!

Zoznam článkov

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?