Blog

Všetky články

Deň zdravia 2021

V piatok 17.09.2021 sa na našej centrále uskutočnil Deň zdravia s Union zdravotnou poisťovňou. Vedeli ste, že deň zdravia má aj svoj medzinárodný sviatok? Slávi sa 07. apríla a my v Labaši, sme ho oslávili trochu s oneskorením, ale predsa.

September je mesiacom, kedy naše zdravie začína preverovať chladnejšie počasie. Mnohých v tomto období začínajú trápiť nádchy, chrípky a iné imunitné ochorenia. Preto sme sa rozhodli, osláviť deň zdravia v začínajúcom jesennom období.

Naše personálne oddelenie spolu so zamestnancami Union zdravotnej poisťovne si pre nás pripravili zaujímavý a predovšetkým zdravý program. Vyberali sme si z rôznych meraní hladín cholesterolu, kyseliny močovej, hemoglobínu a glukózy. Cieľom meraní bolo ukázať nám, že prevencia je kľúčová. Vedeli ste, že napríklad zvýšená hladina cholesterolu v krvi je jedným z rizikových faktorov rozvoja srdcovo-cievnych ochorení, infarktu alebo mozgovej mŕtvice? Merania, ktoré sa uskutočnili z kvapky krvi netrvali viac ako 5 minút a ukázali nám, ktoré hladiny máme v norme, a ktoré naopak nie. Každý z merania odchádzal s cennými radami, ako zlepšiť svoju životosprávu, aby sa namerané hodnoty zlepšili, a aby sme sa zdravotne cítili lepšie.

Na ďalšom stanovišti sme si zas mohli nechať zmerať krvný tlak, telesný tuk a BMI index.

Súčasťou Dňa zdravia boli aj ďalšie sprievodné aktivity ako diagnostika srdca, EKG vyšetrenie. screening aktuálneho zdravotného stavu Kvantovou metódou, nelineárna systémová analýza a meranie energetiky organizmu. Po jednotlivých vyšetreniach prebiehala konzultácia, ktorá nám pomohla bližšie sa zorientovať a pochopiť jednotlivé výsledky.

Bonusom bola ochutnávka 100% ovocných a zeleninových štiav a sušeného ovocia.

Jednotlivých meraní sa spolu zúčastnilo 42 zamestnancov a tento veľký záujem nám len potvrdil, že zdravie je pre všetkých z nás prioritou. Veríme, že sme prvým ročníkom Dňa zdravia zaviedli novú tradíciu, ktorú budeme opakovať každý rok. Tak veľa zdravia všetkým.


Deň zdravia 2021

Zoznam článkov

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?