Blog

Všetky články

Profesia Days Košice 2023

5. ročník najväčšieho festivalu príležitostí na Slovensku zavítal aj do Košíc, s novým konceptom. Tak ako aj v Bratislave a v Žiline boli kariérne dni postavené na otvorenej komunikácii a interakcii medzi návštevníkmi, zamestnávateľmi a odborníkmi z rôznych sfér.

Počas 14. – 15. novembra sa Kulturpark premenil na miesto plné inšpirácie, s možnosťou otestovať a rozvíjať zručnosti či nájsť svoje vysnívané uplatnenie. V atraktívnom priestore s ľahkou dostupnosťou pešo, mestskou i diaľkovou dopravou, čakalo na návštevníkov takmer 70 vystavovateľov, profesijné poradenstvo a nové príležitosti.

Najväčší festival príležitostí tak tento rok prekonal všetky očakávania, keď sa počet registrovaných návštevníkov vyšplhal na 6000.

LABAŠ stánok

Naša spoločnosť ani tento rok na kariérnych dňoch nechýbala. Náš stánok s číslom 33 našli návštevníci v ľavej sále. V našom stánku sme si pre všetkých potencionálnych záujemcov o prácu v našej spoločnosti pripravili súťaž o hodnotné ceny. Nakoľko sa kariérnych dní v najväčšom počte zúčastňujú študenti stredných a vysokých škôl, výhry sme vyberali tak, aby potešili predovšetkým mladé publikum. Nové airpody, bezdrôtové nabíjačky či elektronické zubné kefky zaujali naozaj každého.

"Najčastejšie sa účastníci Profesia Days zaujímali o prácu v maloobchode na pozíciách ako je predavačka alebo vedúca predajne, ktorá si už do značnej miery vyžaduje manažérske schopnosti. Z veľkoobchodných pozícii sa ľudia najčastejšie informovali o práci skladníka alebo vodiča, ktoré aj aktuálne obsadzujeme," hovorí Mariana Peržeľová, personalistka v spoločnosti LABAŠ.

"Po dvoch vyčerpávajúcich ale inšpiratívnych dňoch odchádzame domov s úsmevom na tvári, pretože sme na našu spoločnosť a predovšetkým maloobchodné predajne dostávali samé chvály. Počuť, že naše FRESH Plus predajne sú pre ľudí najobľúbenejšie a sú ich dennou voľbou, je v hektickom období konca roka ako balzam na dušu," konštatuje Mariana.

Zároveň sme v našom stánku prezentovali aj technologické novinky, ako sú napríklad elektronické cenovky, ktoré ľudí naozaj zaujímali a nový systém prania a výmeny firemného oblečenia.

Najväčšou výhrou však pre nás je to, ak sa z niektorých návštevníkov Profesia Days stanú naši noví kolegovia.


Profesia Days Košice 2023

Zoznam článkov

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?