Blog

Všetky články

Modrák v novom šate

Vo februári 2020 budovu, ktorú obyvatelia sídliska volali Modrák v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, známej ako Furča, zachvátil požiar. Požiarom boli zničené dve predajne a celá budova si tak vyžadovala rozsiahlu rekonštrukciu.

Modrák, ktorý svoje pomenovanie získal povestnou modrou farbou na fasáde tak už dnes ostane len v pamätiach obyvateľov. Po kompletnej rekonštrukcii je budova v novom šate a pripravená reprezentovať známe košické sídlisko.

Kompletná rekonštrukcia zahŕňa:

  • Novú zateplenú fasádu a strechu
  • Nové rozvody kúrenia, vody, strešné zvody
  • Odstránené azbestové materiály v budove
  • Prípravu priestorov na prenájom
  • Zabezpečenie objektu kamerovým systémom
  • Samostatný prístup pre zásobovanie
  • Dostatočné parkovacie možností pred objektom

Budova je skolaudovaná a na poschodí po novom sídli aj Miestny úrad košickej mestskej časti Dargovských hrdinov. „Sme radi, že po dlhých rokoch bude náš miestny úrad sídliť v moderných a reprezentatívnych priestoroch. Vďaka skvelej polohe v obchodnom centre Laborec budeme aj bližšie k obyvateľom, ktorí k nám prichádzajú mestskou hromadnou dopravou alebo pešo,“ skonštatoval starosta Furče.

Svoj voľný čas môžu Furčania stráviť aj vo fitness centre, ktoré ponúka bohaté služby na ploche 880 m2.Prízemie terajšej prevádzky obsadili aj Veterinárna ambulancia, reštaurácia, čistiareň kobercov a gravírovacie služby do skla.

Na 870 m2 sa v obchodnom centre rozprestiera aj naša predajňa Fresh Plus, otvorená denne od 07:00 – 21:00 hod. Cieľom siete FRESH Plus je ponúkať zákazníkom široký sortiment zdravších a kvalitných potravín, BIO produkty a taktiež potraviny špeciálnej výživy (bezlepkové, bezlaktózové či rastlinné alternatívy k živočíšnym produktom). Pre svoju praktickú polohu je práve táto predajňa často vyhľadávaná na trase Košice – Prešov, Košice – Michalovce. Preto veríme, že našim zákazníkom poskytne komfort a spokojnosť pri nakupovaní.

OC Laborec sa tak po rekonštrukcii stal reprezentatívnym, moderným obchodným domom, v ktorom nielen obyvatelia sídliska nájdu viacero služieb pod jednou strechou.

Modrák v novom šate

Zoznam článkov

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zakladáme si na hodnotách spoločenskej zodpovednosti a nebojíme sa prekračovať hranice

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Zaži východ ako sa patrí! Naši kolegovia ho zažili počas 100 km dlhej trate

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?

Ako sa stať našim odberateľom, a aké sú možnosti objednávania tovaru?